چرا خودروی برقی بخریم؟

چرا خودروی برقی بخریم؟

 

چرا خودروی برقی بخریم؟ دنیای ما انسان ها همیشه سرشار از پیشرفت و فناوری بوده است.به گونه ای که با مرور زمان جهان دچار تغییرات بسیار شدید و بزرگی‌شده است به عنوان مثال صنعت خودرو سازی و لنت ترمز خود یک انقلابی بسیار بزرگ به حساب می آید.تا قبل از تولید خودرو بسیاری از مشاغل بدین،شکل که امروزه مشاهده می کنید وجود نداشت و انسان ها برای جابه جایی متحمل زجر بسیاری می شدند. همان طور که گفته شد تولید خودرو بسیار امر مهمی در جهان تلقی می شود اما همین امر سبب شده است که آلودگی در سراسر جهان به شدت بالا برود و شاید به سختی بتوان در شهر های بزرگ نفس کشید.چندین سال می باشد که ما شاهد ثبت خودروهای برقی هستیم زیرا همانطور که گفته شده این گونه خودرو ها تاثیرات مثبتی را برروی محیط زیست گذاشته و باعث می شوند زمین کمتر دچار آلودگی شود.علاوه بر محیط زیست استفاده از خودروهای برقی منجر شده اند که تقاضا برای برخی از فلزات نیز کمتر شود که این خود امری بسیار مهم تلقی می شود.

چرا خودروی برقی بخریم؟
چرا خودروی برقی بخریم؟

تقاضا برای استفاده از چرا خودروی برقی بخریم؟ منجر شده است که کمپانی های مختلفی اقدام به تهیه ی خودرو های برقی کنند.(البته با،شیوع کزونا و قرنطینه شدن شهر های مختلف کمی این امر نیز با مشکل مواجهه شد

لازمه ی اساسی برای ساخت خودرو های برقی  باطری بسیار قوی می‌باشد که این امر با استفاده از دو فلز نیکل و کبالت امکان پذیر هست.همین امر‌سبب شده است که با گسترش استفاده از خودروهای الکتریکی ،استفاده از این دوفلز نیز گسترش پیدا کنند.

باتوجه به مزیت هایی که استفاده از چرا خودروی برقی بخریم؟ دارند، پیش بینی می‌شود که با مرور زمان این امر (استفاده از خودروهای برقی) در بین مردم بسیار جا افتاده تر شود و جهان با گسترش خودروهای برقی مواجهه شود.

و همچنین پیش بینی شده است که در سال ۲۰۳۰ شاید تعداد  خودرو های برقی از مرز ۲۵ میلیون نیز عبور کند.

اگر دولت های مختلف به حمایت از چرا خودروی برقی بخریم؟ ادامه بدهند و پشتیبان تولید کنندگان خودروهای برقی باشند، ما شاهدگسترش خودروهای برقی در سراسر جهان هستیم.

چرا خودروی برقی بخریم؟
چرا خودروی برقی بخریم؟

کشور چین و سایر کشورهای اروپایی در ابتدایی که این امر توسط تولید کنندگان خودروهای برقی مطرح شد از خود علاقه ی زیادی نشان دادند‌وحتی بودجه های خوبی را نیز پیش بینی کردند.(به علت تاثیرات مثبتی که خودروهای برقی برروی محیط زیست داشت.)

اما امروزه این حمایت ها تا حدودی کم شده است.به گونه ای که شاید این امر‌منجر به ضررهای جبران ناپذیری در این عرصه گردد.

 

در ایران نیز ماشاهد آن هستیم که از سال ۱۳۹۳ اقداماتی در این زمینه انجام گرفت و حتی خودرویی نیز تولید شد که هم با سوخت بنزین و هم با برق فعالیت می‌ کرد.از آن سال به بعد ما شاهد تلاش های متخصصان در این زمینه هستیم.به گونه ای که در سال ۱۳۹۶ اولین خودروی تمام برقی توسط طراحان ایرانی تولید شد واین امر خود نشان گر فعال بودن و پر تلاش بودن جوانان ایرانی را نشان میداد. ما با طراحی این خودرو نشان دادیم که میتوانیم پابه پای جهان در این عرصه جلو برویم.

طبق آمارها و گفته های مختلف ،امکان حمایت کشور های مختلف از این امر بسیار زیاد می باشد و‌اگر کشور های مختلف از طرح خودروهای الکترونیکی حمایت های لازم را به عمل بیاورند ،قطعا ما در سال های آتی شاهد پیشرفت های بسیار بزرگی در این عرصه می شویم.

چرا خودروی برقی بخریم؟
چرا خودروی برقی بخریم؟

درحال  حاضر ۱۷مدل مختلف از چرا خودروی برقی بخریم؟ در بازار ایالت متحده آمریکا فروخته می شود.اگر بخواهیم از قیمت این خودرو ها در این کشور سخن بگوییم، باید بگوییم که ارزان ترین مدل این خودرو با قیمت حدودا ۲۳ هزار دلار فروخته می شود ومتوسط قیمت موجود برای این گونه خودرو ها ۳۰هزار دلار است.

با خواندن قیمت های این خودرو ها متوجه این مسئله می شویم که ما شاهد قسمت های نجومی و خیلی سطح بالا در این خصوص نیستیم و این گونه خودر ها با مدل های خودوهای بنزینی و گازی در یه سطح می باشد.

 

قیمت مناسب خودرو های برقی این امر را نشان می دهند که ممکن است انسان ها از این خودرو ها استقبال زیادی به عمل آورند.که به نظر میرسد مناسب یودن قیمت خودروهای برقی برای این باشد که بتواند خواهان زیادی را در سطح جهان برای خود به دست بیاورند

چرا خودروی برقی بخریم؟
چرا خودروی برقی بخریم؟

 

با گسترش علم و پیشرفت در این زمینه ما شاهد آن هستیم که در ابتدای امر خودروهای برقی تنها با هر شارژ می توانستند مسافت کمی که به سختی به ۱۰۰کیلومتر میرسید را طی کنند. که این امر خود باعث می شد که افراد برای خریدن این خودرو ها دچار تردید شوند.

با گسترش اطلاعات و پیشرفت در این زمینه ما امروزه شاهد آن هستیم که خودروهای برقی با هر بار شارژ ۳۰۰و برخی مدل ها تا ۵۰۰کیلومتر را به راحتی طی می کنند که این امر خود پیشرفت بسیار قابل توجه ای در این زمینه حساب می شود.

چرا خودروی برقی بخریم؟
چرا خودروی برقی بخریم؟

جالب است بدانید که دولت فدرال آمریکا برای افرادی که از این خودرو ها استفاده می کنند و اقدام به تهیه ی آن ها می کنند ، مزیت ویژه ای را در نظر گرفته است و این افراد را از مالیات معاف کرده است البته با گسترش خریداران این خودرو ها امکان آن که در سال های آتی مالیات برای دارنده گان این خودرو ها وضع شود امری دور از ذهن نمی باشد.

 

در‌گذشته این امر بسیار دیده می شد که قیمت خودرو های برقی دست دوم بسیار پایین می باشد که این امر خود یک نقطه ضعف برای دارندگان خودرو ها حساب می شد .اما امروزه این امر دقیقا برعکس شده است و ما شاهد آن هستیم که خودروهای برقی دست دوم تفاضل قیمت بسیار فاحشی با مدل های نو آن ندارند.علت این امر این می باشد که با مرور و به روز رسانی شدن خودرو های برقی سازندگان خودرو های برقی سلامت باطری های خودرو را به قدری بالا بردند که اگر مدت های طولانی نیز از این خودرو ها استفاده شود ،بازهم این خودرو ها سلامت خود را حفظ می کنند و قادر به آن هستند که سالیان

طولانی قابل استفاده باشند.

 

یکی از مزیت های قابل توجه ای که برای خودرو های برقی میتوان گفت، آن است که بنزین به نسبت برق گران تر می باشد. کشور آمریکا جز آن دسته از کشور هایی است که سوخت بسیار قیمت بالایی ندارد اما بازهم در این کشور استفاده از بنزین پر هزینه تر از استفاده از برق می باشد.

چرا خودروی برقی بخریم؟
چرا خودروی برقی بخریم؟

نکته ی بسیار مهم و قابل اهمیتی که در رابطه با خودرو های برقی وجود دارد آن است که هزینه ی نگهداری خودرهای برقی به شدت پایین تر از خودروهای دیگر می باشد.به عنوان مثال در ملت یدک خودروهای برقی شما دیگر نیازی به تعویض روغن موتور ندارید.جعبه‌دنده‌ی این خودروها نیز معمولا تک سرعته است و به همین خاطر هزینه نگه‌داری بسیار پایین درکنار دوام بالا دارد.

 

مطالب گفته شده جهت بالا بردن سطح اطلاعات شما در زمینه ی خودرو های برقی بود.امیدواریم که مطالب گفته شده برایتان سودمند واقع شده باشد و اطلاعات شما در زمینه ی خودروهای برقی تا حدود زیادی بالا رفته باشد. استفاده از خودرو های برقی و افزایش تولید آن ها منجر به پیشرفت بسیار قابب توجه ای در جهان  شده است و اگر این امر روزبه روز افزایش پیدا کند شاید تا حدود زیادی بتوان از آلودگی سطح زمین جلوگیری کرد وشاهد دنیایی پاک تر شویم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =