تاریخچه ی خودروی لامبورگینی

تاریخچه ی خودروی لامبورگینی

تاریخچه ی خودروی لامبورگینی یکی از خودروهایی می باشد که در دنیا طرفداران زیادی داشته و افراد زیادی علاقه به خرید این نوع خودرو  و لنت ترمز از خود نشان می دهند، بسیاری از افراد مشهور در سراسر دنیا همواره این خودرو را تهیه کرده و آن را خودرویی بی نقص
می نامند. جالب است بدانید که بنیانگذار لامبور گینی(فروچیو) در زمینه ی طراحی ماشین آلات صنعتی و کشاورزی فعالیت می کرد، او در زمان جنگ جهانی دوم به عنوان مکانیک در جنگ حضور داشت. او ابتدایی ترین چیزی که تولید کرد، تراکتور بود.
او مدت ها بعد شرکتی تاسیس کرد که نام اورا لامبورگینی تراتور گذاشت.

تاریخچه ی خودروی لامبورگینی
تاریخچه ی خودروی لامبورگینی

در این کمپانی او به تولید ماشین آلات کشاورزی می پرداخت و همچنین در تولید سامانه های تهویه ی گرما زا وسرما زا نیز مهارت داشت.
او پس از مدتی که در این زمینه شروع به فعالیت کرد توانست در زمینه ی ساخت تراکتور مهارت زیادی را کسب کند و از همین راه برای خود خودرویی به نام فراری 250Gt تهیه کند. اندکی پس از تهیه ی این خودرو او ماشین را نزد کمپانی فراری، برای سرویس دهی برد، زمانی که خودروی او در حال سرویس شدن بود، او دریافت که کلاچ های به کار برده شده در خودرو های فراری همانند کلاچ هایی هستند که او در ساخت تراکتور هایش به کار می برد.
او اندکی به فکر فرو رفت و این مسئله را باانزو فراری در میان گذاشت. زمانی که او حرف های فروچیو را شنید او را مورد تمسخر قرار داد و به اوگفت که دیگر تراکتور های سطحی خودرا با ماشین های لوکس او مقایسه نکند. این اتفاق فروچیو را بسیار ناراحت کرد به گونه ای که او آن کارخانه را ترک کرد و سریعا به فکر طراحی خودرویی لوکس و اسپورت افتاد. او پس از مدتی اندک و حوصله و دقتی که در این زمینه از خود به خرج داد توانست چهار ماه بعد از لامبورگینی 350GTV را رونمایی کند.

در زمان رونمایی از این خودرو چه اتفاقی افتاد؟

تاریخچه ی خودروی لامبورگینی
تاریخچه ی خودروی لامبورگینی

زمانی که از اولین لامبورگینی جهان رونمایی شد، طراحی دقیقی همچون مدل های جدید نداشت، به گونه ای که حتی پیشرانه در آن دیده نمی شد، به همین علت زمانی که این خودرو در نمایشگاه رونمایی شد داخل کاپوت آن پوشیده از آجر بود و تا آخر نمایشگاه در کاپوت خودرو به هیچ عنوان باز نشد.
با همه ی نواقصی که در طرح اولیه ی این خودرو وجود داشت باز هم می‌توان گفت این طراحی راهی جدید را به جهانیان نشان داد و دنیا را با تحولی روبه رو کرد.

لامبورگینی میورا

دو مهندس بسیار خردمند از کشور بولونیا استعداد و هوش فروچیو را درک کردند و از او خواستند تا اویک ماشینی رام تر و قابل استفاده تر و کاربردی تر برای داخل شهر طراحی کند، او نیز از آن نفر استقبال کرد.
او زمان زیادی را صرف طراحی این خودرو کرد. پیشرانه ی این خودرو پس از طراحی در پشت کابین نصب شده بود و همین امر بسیار حیرت انگیز و جالب می بود زیرا تا آن روز هیچ خودروی اسپورتی تولید نشده بود که پیشرانه اش را پشت کابین نصب کرده باشد.

تاریخچه ی خودروی لامبورگینی
تاریخچه ی خودروی لامبورگینی

این خودرو بسیار خودرویی سبک و دارای قابلیت هندلینگ بالایی بود وعلت آن هم شاسی این خودرو می بود که از فلز خم شده و جوش داده شده ساخته شده بود.
جالب است بدانید که نام این خودرو(میورا) برگرفته از نام گاو های مسابقه ای نر است. این گاو ها بهترین گاو های مسابقه ای بودند که از هوش بالایی برخوردار بودند به همین علت نام این خودرو را باتوجه به ویژگی های آن میورا نهادند.(البته عده ای هم معتقد هستند به خاطر حیوان سال تولد سازنده ی آن است)
این مدل از لامبورگینی یه قدری یه شهرت رسید که بسیاری از افراد مشهور اقدام به تهیه ی آن کردند و بسیاری از افراد این ماشین را از فراری بهتر دانستند.
شاید باید تا اینجای مطلب این درس رو بگیرم که هیچ زمانی نباید هیچ شخصی خودش را از دیگری دست کم بگیرد و فکر کند که جایگاه اوپایین تر می باشد و هر فردی در هر زمینه ای اگر تلاش و کوشش کند و همت به خرج بدهد می تواند بهترین باشد.

ساخت سری جدید لامبورگینی

سال ۱۹۸۷ کرایسلر لامبورگینی تولید شده را خریداری کرد و شروع به کار با طراحان آمریکایی در ساخت سری جدید تاریخچه ی خودروی لامبورگینی کرد.
آن طراحان، ابتدا مدل دیابلو را طراحی و به مرحله ی تولید رساندند و بعد از آن یک مدل چهار در با نام Portofino طراحی کردند و به صنعت خودروسازی عرضه کردند. می‌شود گفت خوشبختانه این مدل از یک کانسپت فراتر نرفت و به تولید نرسید، اگر چه کرایسلر از آن طرح به نسبت تاسف بار در دوج اینترپید استفاده کرد.

تاریخچه ی خودروی لامبورگینی
تاریخچه ی خودروی لامبورگینی

جالب است این امر را برایتان بازگو کنیم که کمپانی لامبور گینی یک suvنیز ساخته بود که به آن رامبو لامبو هم گفته می‌شد.
امکان سفارش این خودرو با پیشرانه ی قایق های قدرتمند نیز وجود داشت که در این صورت خودرو قدرتی بیشتر از 700 اسب بخاراز خود تولید می کرد وهمه ی این اوامر با پیشرفت های روزافزون در این زمینه حاصل می شد.

استفاده پلیس ایتالیا از گالاردو

پلیس ایتالیا چندین دستواه گالاردو را از کمپانی تاریخچه ی خودروی لامبورگینی تهیه کرد. علت این امر سرعت زیاد این خودرو و کارایی بالای این خودرو می بود. پلیس های بزرگراه ها اصولا برای عملیات امدادی خود از این مدل خودرو ها استفاده می کردند که متاسفانه درسال 2009ما شاهد تصادف یکی از این خودرو ها با یک دستگاه مرسدس بنز بودیم.

تاریخچه ی خودروی لامبورگینی
تاریخچه ی خودروی لامبورگینی

لامبورگینی یکی از قدرتمند ترین و لذت بخش ترین خودروهایی است که به دست بشر ساخته شده و جهانیان توانسته اند از این خودرو استفاده کنند. قدرت این خورو به قدری زیاد می باشد که درآکادمی زمستانه شما می توانید از لامبورگینی برای راندن در برف استفاده کنید و از سرعت بالای این خودرو لذت ببرید.
اصولا افرادی که از مدل های مختلف تاریخچه ی خودروی لامبورگینی استفاده می کنند دیگر به راحتی نمی‌توانند با خودروهای دیگر ارتباط برقرار کنند زیرا مدل های لامبورگینی به قدری سرعتی و مقاوم هستند که شاید سرعت و مقاومت دیگر خودرو ها در برابرشان به چشم نیاید.

عاقبت فروچیو چه شد؟

ملت یدک سوالی که در این جا مطرح می باشد این است که فروچیو سرانجام دچار چه وضعیتی قرار گرفت؟
در سال 1970ایتالیا دچار مشکلات فراوانی شد، از جمله این مشکلات می‌توانیم به نارضایتی کارگران و اعتراض های بیش از حد آنان، بالارفتن قیمت ها، افزایش بی سابقه ی قیمت گازو.. را اشاره کنیم. در این وضعیت فروچیو بسیار وحشد زده شد و به فکر فرورفت و همین ترس او باعث شد که 51درصد از سهم خودرا به یک کارخانه دار سوئیسی بفروشد. او هشت سال زندگی و عمر وپیشرفت خودرا در این زمینه به راحتی به فردی سوئیسی واگذار کرد. او درسال بعد بقیه ی سهام خود(49درصد باقی مانده) را نیز به یکی از دوستان صمیمی خود واگذار کرد و به راحتی از این حرفه بیرون رفت.

تاریخچه ی خودروی لامبورگینی
تاریخچه ی خودروی لامبورگینی

اما کاری که او با دنیای خودروسازی و مردم جهان کرد فراموش شدنی نیست. او به جهانیان نشان داد که راندن با خودرویی قوی چه لذتی دارد درحالی که بدانی خودرو به شدت مقاوم می باشد.

امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفیدواقع شده باشد و معلومات شما را در این خصوص بالا برده باشد و توانسته باشیم تا حدودی از ناگفته ها و یا بهتر است بگوییم از موارد کمتر گفته شده یادی کرده باشیم.