بهترین مکمل سوخت برای خودرو

مکمل های سوخت خودرو

بهترین مکمل سوخت برای خودرو دردنیایی که ما زندگی می کنیم هرروز شاهد گران شدن اجناس و لنت ترمز هستیم.به گونه ای که اگر به سیر صعودی قیمت ها نگاهی بیاندازید،متوجه این مسئله می شوید که همیشه ما با سیر صعودی در قیمت ها مواجه بوده ایم.

بهترین مکمل سوخت برای خودرو
بهترین مکمل سوخت برای خودرو

همان طور‌که می دانید با توجه به بالا رفتن اهمیت خودرو و کاربرد آن در بین انسان ها ،امروزه خودرو ها محور اصلی فعالیت و مشاغل افراد هستند به گونه ای که اگر روزی برسد که خودرویی در میان نباشد ،انسان ها دچار مشکلات فراوانی می شوند و کسب و کار های زیادی رونق خود را از دست می دهند.حال با توجه به گرون شدن اجناس و بالا رفتن قیمت های خودرو (اعم از ایرانی و خارجی) اگر شخصی خودرویی را تهیه می کند باید تمام تلاش خودرا به کار بیاندازد تا از خودروی خود به خوبی مراقبت کند.همچنین افرادی که از قدیم دارای خودرو هستند اگر بتوانند اقدامات لازم را جهت مراقبت و سالم نگهه داشتن خودرو خود انجام بدهند،حتما باید این کاررا انجام بدهند تا به خودرویی جدید احتیاج پیدا نکنند که خرید آن برایشان مشکل باشد.

موتور خودرو محور اصلی هرخودرویی است.به گونه ای که اگر این قطعه دچار مشکل شود،قطعا دردسر های بزرگی را برای دارنده آن به وجود می آورد.
به همین منظور افرادی که دارای خودرو می باشند باید حتما مراقب موتورخودرو خود باشند تا متحمل هزینه های زیاد و گاها غیر قابل جبرانی نشوند.
برای حفظ سلامت موتور خودرو یکی از کارهایی که باید انجام بدهید آن است که از مکمل های سوخت مناسبی استفاده کنید. این مکمل ها از موتور خودرو شما محافظت می کنند.
در ادامه ی مطلب انواع این مکمل های سوخت و کارایشان را برایتان باز گو می کنیم.

بهترین مکمل سوخت برای خودرو
بهترین مکمل سوخت برای خودرو

مکمل سوخت خودرو

همان طور که گفته شد مکمل های سوخت وظیفه محافظت و گاها برطرف کردن مشکلات موتور خودرو را دارند.
مکمل های سوخت تنها وظیفه ی پیشگیری نداشته بلکه می توانند برخی از مشکلات موتور خودرو مانند اصطکاک را برطرف کنند.

انواع مکمل های خودرو

۱.مکمل شوینده: یکی از انواع مکمل ها ،مکمل شوینده می باشد. این نوع مکمل سوخت خودرو با توجه به ترکیبی که برای ساخت او به کاررفته است باعث پاک شدن مواد زائد قسمت های مختلف خودرو مانند سوپاپ‌ها، انژکتور و کاربراتور و..می‌شود. از مزیت این نوع مکمل می توان به کاهش رسوب برروی قطعات خودرو اشاره کرد(که این خود امری بسیار مهم می باشد).پس نتیجه می گیریم که این نوع از مکمل ها هم حالت پیشگیری و هم حالت تمیز کنندگی را باهم دارند.
جالب است بدانید که حتی برخی از این نوع مکمل ها فرایند منجر به خوردگی قطعات را نیز کاهش می‌دهند.

بهترین مکمل سوخت برای خودرو
بهترین مکمل سوخت برای خودرو

۲.مکمل های غیرشوینده: برخلاف مکمل های شوینده که هدف اصلی آن ها تمیز کردن و جلوگیری از رسوب دوباره ی خودرو می باشد این نوع مکمل ها تمرکز برروی ارتقا موتور خودرو دارند نه تمیز کاری و جلوگیری از رسوب گذاری.
برای اینکه بین این دونوع از مکمل ها مکمل مناسب تری را انتخاب کنید باید هدف خودرا مشخص کنید.اگر به دنبال تمیزکاری هستید قطعا نوع اول برایتان مناسب می باشد واگر به دنبال بالا رفتن کارایی خودرو هستید نوع دوم انتخاب مناسب تری برای شما می باشد. برای اینکه بتوانید تصمیم بهتری بگیرید بهتر است که با فرد ماهری در این زمینه مشورت کنید.

۳.مکمل های بهبود دهنده ی سوخت خودرو
همان طور که می دانید اصولا بنزین هایی که ما از آن برای خودرو هایمان استفاده می کنیم فاقد کیفیت استاندارد و مطلوبی هستند ،استفاده از این نوع مکمل ها امری ضروری تلقی شده و باعث می شود بی کیفیتی بنزین تا حدودی جبران شود.
برای استفاده از این نوع مکمل ابتدا سعی کنید باک خودرو خود را تاجایی که ممکن است تخلیه کنید سپس این مکمل را درون خودرو خود ریخته و بنزین را برروی آن بریزید.
استفاده از این نوع مکمل ها باتوجه به نیاز خودرو شما و مدل آن تعیین می شوند.
همچنین اگر نگران یخ زدن لوله های سیستم سوخت رسانی در خودرو خود هستید حتما از این نوع مکمل استفاده کنید.

بهترین مکمل سوخت برای خودرو
بهترین مکمل سوخت برای خودرو

 

۴.پاک کننده انژکتور
مکمل پاک‌کننده‌ ی انژکتور که با fuel injector cleaner نشان داده می‌شود، یک نوع خاص از مکمل هایی است که خاصیت پاک کنندگی سیستم خودرو را دارند. این نوع از مکمل ها از پلی اتر آمین تشکیل می شود که جزو مواد پاک‌کننده ی قوی هستند. این مواد شوینده می‌توانند کربن جمع‌شده روی انژکتورهای سوخت را از بین ببرد ، این امر در خودروهایی که موتورهای سطح بالا دارند (مانند خودروهای خارجی لوکس )و تنظیم میل بادامک آنها طوری است که به تجمع کربن بیشتر منجر می‌شوند از اهمیت بالایی برخوردار است. تجمع کربن در خودرو باعث می‌شود مسیری که با مقدار معینی از سوخت طی می‌کنید(این امر بستگی به قدرت موتور خودرو شما دارد)، کمتر از حد معمول باشد.
اصولا افرادی که در جاده های هموار و بزرگراه ها حرکت می کنند،موتور خودرویشان به صورت اتوماتیک گرم می شود و خودش را تمیز می کند.اما بلعکس افرادی که تنها مسافت های کوتاه را طی می کنند خودرویشان نمی تواند موتور خودرا به صورت اتوماتیک تمیز کرده به همین علت دچار مشکل می شود‌.پس اگر جز دسته دوم هستید حتما از این مدل استفاده کنید.

نکاتی که در استفاده از مکمل ها باید بدانید:
مکمل های خودرو به علت ساختار شیمایی که در فرمول خود دارند.اصولا برای پوست انسان ضرر داشته و منجر به حساسیت می شوند.پس زمانی که می خواهید از مکمل ها استفاده کنید حتما مراقب باشید که با پوست دست شما برخورد نداشته باشد.
قبل از مصرف این نوع بهترین مکمل سوخت برای خودرو حتما دستور روی جلد آن را بخوانید و همچنین تاریخ مصرف آن را چک کنید تا محلولی را وارد خودروی خود نکنید که خاصیت خودرا از دست داده است.
سعی کنید از مکمل های شناخته شده استفاده کنید و هر مارک متفرقه ای را خریداری نکنید.(برای شناخت مارک مناسب می توانید از فردی ماهر کمک بخواهید و یا از تجارب اشخاص دیگر استفاده کنید)

چگونه از مکمل ها استفاده کنیم؟

بهترین مکمل سوخت برای خودرو
بهترین مکمل سوخت برای خودرو

شاید سوالی که ذهنتان را به خودش درگیر کرده است این باشد که از بهترین مکمل سوخت برای خودرو باید چگونه استفاده کنیم برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که :استفاده از بهترین مکمل سوخت برای خودرو امری بسیار ساده و آسان می باشد و تنها کافی است که مکمل ها را درون مخزن سوخت بریزید. شما تنها وظیفه ای که در این رابطه دارید این می باشد که این مکمل را تهیه و درون مخزن بریزید و بقیه ی کار را به خود مکمل و موتور خودرو خود بسپارید.

 

بهترین مکمل چه نوع مکملی است

بهترین مکمل سوخت برای خودرو
بهترین مکمل سوخت برای خودرو

بهترین نوع مکمل ،مکملی است که با موتور خودرو شما سازش داشته و همچنین تایید epa داشته و چند منظوره باشد.شما میتوانید از ملت یدک آن را تهیه کنید.
برخی از مکمل ها ممکن است با موتور خودروی شما سازگار نباشند که این خود منجر به مشکلاتی می شود.همچنین وجود برچسب epa برروی مکمل ها نشان دهنده ی تایید شدن آن مکمل و استاندارد بودن آن می باشد.
منظور از چند منظوره بودن در بهترین مکمل سوخت برای خودرو این است که خاصیت های گفته شده را هم زمان داشته باشند تا شما نیازی به تهیه ی چند محصول نداشته باشید.

امیدواریم مطالب گفته شده برایتان سودمند واقع شده باشد.