بهترین اکتان بوستر

اکتان بوستر

بهترین اکتان بوستر دردنیایی که ما انسان ها در آن زندگی می کنیم هرروز شاهد بالا رفتن سطح لنت ترمز رفاه و تکنولوژی درهمه ی عرصه ها هستیم،یکی از این پیشرفت ها که ما با آن مواجهه شده ایم و برروی زندگی ما تاثیر بسیار زیادی گذاشته است ،پیشرفت در زمینه ی خودرو می باشد.

بهترین اکتان بوستر
بهترین اکتان بوستر

خودرو در زندگی امروزه ی ما انسان ها نقش بسیار پررنگ و مهمی را ایفا می کند به گونه ای که اگر این وسیله در زندگی ما وجود نداشته باشد ،بهترین اکتان بوستر ادامه ی زندگی بسیار امری نامطلوب و طاقت فرسا‌ می شود.همان طور که می دانید اکثر خودرو هایی که در بازار های جهانی وجود دارند منبع تامین سوختشان بنزین می باشد. همان قدر که وجود خودرو امری مهم می باشد ،داشتن بنزینی مطلوب و سالم نیز امری مهم بوده وباید در انتخاب آن دقت کافی به عمل بیاید.
متاسفانه درصد ناخالصی ها و پایین بودن عدد اکتان در بنزین های ایرانی موجب شده است که هرساله خودروهای زیادی (اعم از خارجی و ایرانی)دچار مشکلات فراوانی بشوند.به همین دلیل استفاده از بهترین اکتان بوستر امروزه امری بسیار مهم و ضروری تلقی می شود. بسیاری از افرادی که دارای ماشین های لوکس و خارجی می باشند تصور می کنند که کمبود اکتان در بنزین به ماشین آن ها آسیبی نمی رساند در حالی که این تصور به شدت غلط می باشد و هرشخصی که خودرو تهیه می کند باید این امر را مدنظر داشته باشد که عدد اکتان در بنزین خودروی او امری مهم می باشد.

بهترین اکتان بوستر
بهترین اکتان بوستر

عدد اکتان چیست؟

بهترین اکتان بوستر عدد اکتان در بنزین به ما نشان می دهد که میزان کیفیت و نحوه عملکرد بنزین به چه صورت می باشد.هرچقدر این عدد بالاتر باشد نشان دهنده ی میزان مطلوبی بیشتر بنزین است. اصولا خودرو هایی که تراکم موتورشان بیشتر است به عدد بالاتری در اکتان نیازمند هستند.
البته باید متذکر این نکته بشویم که خودروهای دیزلی متفاوت از این امر می باشند و بدین صورت می باشند که برای خودروهای دیزلی، عدد سِتان سوخت باید بالاتر باشد و عدد اکتان پایین‌تر ،تا به عملکرد ایده‌آل موتور در این خودرو ها برسیم. علت این امر این است که موتورهای دیزلی مخلوط سوخت و هوا را ترکیب نمی‌کنند، بلکه ابتدا هوا متراکم شده سپس سوخت به هوای داغ متراکم شده تزریق می‌شود.پس افرادی که دارای چنین خودروهایی می باشند باید به عدد اکتان بسیار دقت کنند تا خودرو شان دچار مشکل نشود.

عدد اعلام شده برای بنزین های داخل ایران ۸۷و۹۵ می باشد.طبق گفته های مسئولین عدد اکتان بنزین های معمولی ۸۷و بنزین های سوپر ۹۵ می باشد. اما بسیاری از افرادی که در کشور های دیگر خودروی بنزینی داشته اند این گفته را رد می کنند و معتقد هستند که کیفیت بنزین ایران ،کیفیت مطلوبی نمی باشد.جدایی از این حرفا بنزینی که دارای عدد اکتان بین ۸۸تا۹۰ است ،بنزینی نسبتا مطلوب حساب شده و اشخاصی که دارای خودرو می باشند با استفاده از این نوع بنزین ها کمتر دچار مشکل می شوند.
حال جالب است که بدانید خودروهایی که مسابقه ای هستند و در رالی شرکت می کنند حتما باید از بنزینی استفاده کنند که عدد اکتان آن ۹۸ به بالا باشد.اگر این نوع از خودرو ها از بنزینی با عدد اکتان پایین استفاده کنند خیلی سریع فرسوده می شوند و کارایی لازم را از دست می دهند.

اکتان بوستر چیست؟

اکتان بوستر :همان طور که از نام او پیداست، عدد اکتان بنزین شما را افزایش می‌دهد(در اصل اگر شما از بنزینی با کیفیت معمولی استفاده کنید که عدد اکتان پایینی دارد این مایع جبران عدد را در بنزین انجام می دهد). این افزایش عدد در عدد اکتان موجب بالا رفتن کیفیت بنزین و رسیدن به زمان مناسب برای احتراق بنزین در سیلندر می‌شود.
بهترین اکتان بوستر یکی از مکمل‌های رایج‌ در این زمینه می باشد چراکه مصارف زیادی دارد و می‌توان از آن برای هر خودرویی و هر بنزینی استفاده کرد و دیگر تفاوتی ندارد که ماشین شما خارجی و یا ایرانی باشد.

موارد مصرف اکتان بوستر

بهترین اکتان بوستر
بهترین اکتان بوستر

همان طور که از ابتدای مطلب اشاره شد از بهترین اکتان بوستر برای افزایش عدد اکتان در بنزین استفاده می‌شود و دراصل بنزین مطلوب تری را وارد موتور خودروی شما می کند و از طرفی اصولا افرادی که در مسایقات اتومبیل رانی شرکت می کنند از این مایع استفاده می کنند تا موتور خودروشان دچار مشکل نشود. پس در اصل اکتان بوستر ها کاربر جبران کمبود عدد اکتان وتقویت را دارند.

چه اکتان بوستری مطلوب تر می باشد؟

اکتان بوسترها اصولا از ترکیبات مختلفی تهیه می شوند و همین امر باعث می شود که برخی از مارک ها در بازار رونق بیشتری داشته باشند. بااین‌حال بیشتر آنها معمولا مخلوطی از تترا اتیل سرب، الکل‌ها، متیل پروپیل، منگنز، تولوئن و اترها به‌عنوان مواد پایه در درون خود دارند. بهترین اکتان بوستر معمولی حاوی گلیسرول، اتانول یا متیل پروپانول هست.
برخی از انواع اکتان بوسترها حاوی مواد مؤثر مانند (متیل سیکلو پنتا دینیل منگنز تری کربنیل) وهمچنین نفت سفید هم هستند.
حال با توجه به ساختار اکتان بوستر ها بهتر است تا جایی که ممکن می باشد از بهترین اکتان بوستر بدون سرب استفاده کنید، زیرا سرب در سوخت باعث می‌شود سنسورهای اکسیژن تحت‌تأثیر قرار بگیرند وهمچنین گاهی دچار آسیب می شوند.

اگر بخواهیم نمونه ای دیگر از کاربرد اکتان بوستر را برایتان بازگو کنیم باید بگوییم که استفاده از بهترین اکتان بوستر در ملت یدک باعث می شود که کربن کمتری در موتورخودرو جمع شود و این امر موجب می شود که آلایندگی کمتری در خودرو جمع شود. وجود کربن زیادی در خودرو موجب می شود که خودرو گاها متوقف شده و کارایی مطلوب خودرا از دست بدهد.
نکته قابل توجه در استفاده از این اکتان بوستر ها این می باشد که شما باید دقت کنید که استفاده بیش از حد از این مایع ها می تواند خود منجر به خرابی موتور و فرسایش شود پس حد تعادل را رعایت کرده و از فرد ماهری در این زمینه بخواهید که با توجه به مدل ماشین و موتورش به شما بگوید که چه مدت یک بار لازم می باشد تا از بهترین اکتان بوستر استفاده کنید.

بهترین اکتان بوستر
بهترین اکتان بوستر

درهنگام استفاده از اکتان بوستر چه باید بکنید؟

ابتدا این امر را مدنظر داشته باشید که اگر میخواهید نتیجه ای مطلوب از این مایع به دست بیاورید باید زمانی این مایع را به خودرو اضافه کنید که باک خودرو تقریبا خالی باشد و سپس بنزین را به داخل خودرو وارد کنید.
قبل از استفاده از اکتان بوستر روی جلد اورا به خوبی بخوانید تا از تاریخ انقضا مایع مطمئن شوید.
پس از اضافه کردن اکتان بوستر چند کیلومتری با خودرو حرکت کنید.
هنگام استفاده از اکتان بوستر مراقب باشید که این مایع با دستانتان برخورد نکند.

بهترین اکتان بوستر
بهترین اکتان بوستر

برای اینکه دقیقا بتوانید متوجه بشوید که برای خودروی شما از چه اکتان بوستری باید استفاده شود و چه مدت یک بار شما باید این مایع را به ماشین خود اضافه کنید ،حتما دفترچه ی راهنمای مالک را مطالعه کنید و یا از فردی که در این کار مهارت دارد کمک بخواهید.

دقت و مراقبت از خودرو امری بسیار و مهم برای صاحب خودرو می باشد پس برای جلوگیری از آسیب های جبران ناپذیر سعی کنید که در مراقبت از خودرو خود کوشا باشید.