سریع ترین خودرو های شاسی بلند دنیا

سریع ترین خودرو های شاسی بلند دنیا

سریع ترین خودرو های شاسی بلند دنیا ما در دنیایی زندگی می کنیم که پیشرفت جزئی از زندگی ما انسان ها بوده و جامعه ی انسانی درهمه حال حرکتی روبه جلو داشته و گویی پیشرفت وترقی در لنت ترمز  جزئی از زندگی ما انسان ها می باشد.
از گذشته تا به امروز خودرو ها پیشرفت های زیادی را داشته اند، به گونه ای که اگر نگاهی گذرا به سیر پیشرفت خودرو ها بیاندازید،متوجه می شوید که خودرو های امروزی نسبت به گذشته بسیار پیشرفته تر شده اند.پیشرفت خودرو ها از گذشته تا کنون بسیار چشم گیر بوده است. علاوه بر پیشرفت،تنوع خودرو ها نیز بسیار گسترده شده است.امروزه شما شاهد خودروهای شاسی بلند و کروک و…هستید که هرکدام از این خودرو ها قابلیت های متنوعی دارند و همین قابلیت های متنوع باعث شده است که طرفداران به خصوصی پیدا کنند.به عنوان مثال خودروهای کروک به علت ظاهر زیبا و سرعتی بودنشان اصولا جوان پسند بوده و بیشتر افرادی که خواهان این مدل خودرو ها می باشند قشر جوان جامعه هستند.
ماشین های شاسی بلند به نسبت ماشین های کروک، سرعت کمتری دارند اما در بین آن ها خودروهایی وجود دارند که سرعتی تر بوده لنت ترمز  بهتری داشته و به همین علت خواهان زیادی دارند.
بسیاری از  خودرو های شاسی بلند دنیا  امروزه دارای قدرتی بسیار زیاد می باشند،به گونه ای که در دسته بندی ها این سریع ترین خودرو های شاسی بلند دنیا از لحاظ قدرت و سرعت همانند سوپر اسپرت ها در نظر گرفته می شوند.
در ادامه ی مطلب نمونه ای از این خودرو ها را برایتان بازگو می کنیم

۱-پورشه کاین:

پورشه کاین یکی از قدرتی ترین و سریع ترین خودرو های شاسی بلند دنیا می باشد که موتور ۸سیلندر ۳۲ سوپاپه داشته وحجم موتور آن به ۴۸۰۶ سی سی می رسد. حداکثر قدرت این خودرو ۴۴۰ اسب بخار در ۶۵۰۰دور در دقیقه می باشد. این خودرو بسیار خودرویی قدرتمند بوده و از بسیاری از آزمایش هایی که سازندگان این خودرو برروی آن انجام داده اند سربلند بیرون آمده است.
جالب است بدانید که این خودرو در ۴.۹ثانیه به سرعت ۱۰۰کیلومتر بر ساعت رسیده وتا ۲۶۲کیلومتر‌ برساعت نیز میتواند به قدرت خود بیافزاید. این خودرو چند سالی می باشد که مورد توجه زیادی قرار گرفته است.

سریع ترین خودرو های شاسی بلند دنیا
سریع ترین خودرو های شاسی بلند دنیا

2-مرسدس بنزن GL63

مرسدس بنز GL63 دارای‌ یک موتور ۵.۵ لیتری ۸ سیلندر خورجینی مجهز به توربوشارژر دوگانه می باشد و این خودرو ۵۵۰ اسب بخار قدرت از خود تولید می کند. شتاب 0 تا 100 این خودرو از نوع بهترین مدل آن ۴.۸ ثانیه تخمین زده شده و به همین دلیل این  اتوموبیل سریع ترین خودرو های شاسی بلند دنیا  می باشد که دارای 3 ردیف صندلی و ظرفیت 7 سرنشین است. این خودرو تولید آمریکا بوده و در این کشور طرفداران بسیار زیادی دارد.به گونه ای که اگر نگاهی به ماشین های شاسی بلند مورد استفاده ی مردم آمریکا بیاندازید،متوجه این مسئله می شوید.
وزن این ماشین شاسی بلند، ۲.۶۳۶ کیلوگرم و سریع تر از پورشه کاین که سرعت آن ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت است می باشد .هرخودوریی قطعا در کنار مزیت هایی که دارد از معایبی هم رنج می برد اما باید بگوییم که این خودرو دارای مزایای بسیار زیادی بوده به گونه ای که معایب آن به چشم نمی آید.

سریع ترین خودرو های شاسی بلند دنیا
سریع ترین خودرو های شاسی بلند دنیا

3جیپ گرند چروکی

این خودرو نیز یکی دیگر از خودرو های سرعتی می باشد که در ۴.۸ ثانیه شتاب ۰ تا ۱۰۰کیلومتر برساعت را طی می کند.
این خودرو به دلیل ظاهر زیبا و قدرتی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است و جز پرفروش ترین ها می باشد.
نیرو ۶.۴ لیتریv8 از نوع HEMI با قدرت ۴۷۰ اسب بخار، خودروی گرند چروکی را در عرض ۴.۸ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسانده که این خود امری بسیار فوق العاده و قوی می باشد. رسیدن به حداکثر سرعت ۲۵۲ کیلومتر بر ساعت نیز چیزی دور از ذهن برای این خودرو نمی باشد . جعبه دنده‌ی SRT جدید کار برده شده در این خودرو نیز، برخلاف مدل قبلی که پنج سرعته بود، هشت سرعته‌ی خودکار است،که این خود یک پیشرفت بزرگ می باشد .

سریع ترین خودرو های شاسی بلند دنیا
سریع ترین خودرو های شاسی بلند دنیا

4-رنجروور اسپرت SVR

این خودرو در سال ۲۰۱۸ به روزرسانی شد، یک شاسی بلند و سریع و همچنین بسیار قد و قامت دار به آن اضافه شد،وهمچنین به سوپرشارژ مسلح شده و سرعت آن فقط طی بازه زمانی ۴.۳ ثانیه از صفر به ۹۶ کیلومتر بر ساعت می رسد که این پیشرفت ها ،پیشرفت های کوچکی‌در این زمینه نیست.
وزن این خودرو معادل ۲۳۱۰ کیلوگرم بوده و حداکثر سرعت آن به صورت الکترونیکی در رقم ۲۸۳ کیلومتر بر ساعت می باشد.
جالب است بدانید که این خودرو توسط بخش عملیات خودروهای ویژه جگوار لندروور ساخته شده است.
تغییرات مدل ۲۰۱۸ این خودرو شامل افزایش ۲۵ اسب‌بخاری و رسیدن توان خروجی پیشرفتانه به ۵۷۵ اسب بخار در دور موتور ۶۰۰۰ تا ۶۵۰۰، ازدیاد ۱۹ واحدی در گشتاور تولیدی توسط پیشرانه و نیل به رغم ۷۰۰ نیوتن متر گشتاور در دور موتور ۳۵۰۰-۵۰۰۰ می باشد این تغییرات منجر‌به آن شد که این خودرو از سال ۲۰۱۸ بسیار مورد توجه قرار بگیرد.

سریع ترین خودرو های شاسی بلند دنیا
سریع ترین خودرو های شاسی بلند دنیا

5-پورشه ماکان توربو

پورشه ماکان – porsche macan خودروی کامپکت اس‌یووی می‌باشد، این خودرو در سال ۲۰۱۴ توسط خودروساز ی آلمانی پورشه تولید و به جهان عرضه شده.
این نوع از پورشه دومین خودرو در کلاس اس‌یووی است، که توسط کمپانی پورشه عرضه گردید و از نظر اندازه ظاهری تاحدود کمی‌ از مدل پورشه کاین کوچکتر است.
پیشرانه‌ی شش سیلندر این خودرو شبیه ماکان با دو توربوشارژر و توانایی تولید ۴۰۰ اسب بخار قدرت، این اس یو وی کوچک را حتی از خودوری فراری اسکالیتی ۱۲ سیلندری هم سریعتر کرده است. جالب است بدانید که این خودرو به دلیل قابلیت ها و قدرت بالایی که دارد رقیب مرسدس بنز به حساب می آید .

سریع ترین خودرو های شاسی بلند دنیا
سریع ترین خودرو های شاسی بلند دنیا

6-خودوری بنتلی بنتایگا

این خودرو(بتلی بنتایگا) در مدت ۳٫۵ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می رسد که این سرعت حتی از سرعت مرسدس بنز نیز بیشتر می باشد .
این خودرو ۶۰۰ اسب بخار قدرت دارد.این خودرو با سرعتی معادل ۱۸۷ مایل بر ساعت یا ۳۰۱ کیلومتر بر ساعت جز پرقدرت ترین و پر سرعت ترین خودرو ها به حساب می آید.
نسخه‌ای منحصر به فرد از این خودرو به نام مولنیر وجود دارد که کابین سرنشینان آن از چرم دست‌دوز درست شده و چوب کاری های درون این خودرو دست ساز می باشد. این خودرو بسیار دقیق طراحی شده است و اگر شما به دنبال دست یابی به خودرویی می باشیدکه منحصر به فرد باشد ،این خودرو را می توانید جز گزینه هایتان قرار بدهید‌.

سریع ترین خودرو های شاسی بلند دنیا
سریع ترین خودرو های شاسی بلند دنیا

7-ب ام و X6/X5 M

این خودروها دو نوع از قدرتمند ترین خودروهایی می باشند که ازنوع جدید هستند.قدرت نسخه کامپتیشن این خودروها به ۶۱۷ اسب‌بخار رسیده است.
این مدل‌های جدید خودرو براساس نسل سوم X5 و X6 ساخته شده اند و در دو مدل M و M Competition هستند.
این دو مدل از خودرو بسیار لوکس تر و پیشرفته تر از سری های قبلی می باشد به گونه ای که هر شخصی جذب این خودروهامی شود. ظاهر بسیار زیبا و طراحی داخلی منحصر به فرد و از طرفی قدرت بالای موتور این خودرو باعث شده است که در بین لیست بهترین ها قرار بگیرد.

سریع ترین خودرو های شاسی بلند دنیا
سریع ترین خودرو های شاسی بلند دنیا

مطالب گفته شده در ملت یدک زمینه ی بالابردن سطح اطلاعات شما درخصوص قدرتمند ترین خودورهای شاسی بلند بود، دانستن این مطلب که کدام یک از خودروهای شاسی بلند پرقدرت و پرسرعت هستند می تواند به شما در هنگام خرید بسیار کمک کند تا دچار مشکل نشوید.