گران قیمت ترین شاسی بلندهای دنیا

گران قیمت ترین شاسی بلندهای دنیا

 

گران قیمت ترین شاسی بلندهای دنیا در این مقاله به ارائه پنج شاسی‌بلند (SUV) با قیمت بالای بازار خواهیم پرداخت که قیمت آن‌ها ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار دلار است.تا پایان مقاله همراه ماباشید.

چندین سال پیش و در زمان خاصی، کمبودهایی درباره هزینه پرداختی برای خرید یک خودروی اسپرت وجود داشت و این کمبود معمولا به حدود قیمتی زیر ۱۰۰ هزار دلار پیش  می رفت. اما این زمان دیگر به پایان رسیده است و نسل جدیدی راه مشاهده می کنیم.

با زیادشدن درخواست برای SUV-های شیک و تجملی در بازارهایی مثل چین، کشورهای زمینه خلیج فارس و اینکه ایالات متحده، خودروسازان شیک هیچوقت ساخت این بخش خودروها را متوقف نکردند و کمپانی هایی را می بینیم که در سال‌های گذشته در کنار ارائه انواع جدید، نسخه های فعلی خود را هم توسعه بخشیده‌اند. بنابراین، پرداخت هزینه‌ی ۱۰۰ هزار دلار یا حتی ۲۰۰ هزار دلار برای شاسی‌بلند‌های شیک و دارای پرستیژ، خیلی دور از ذهن و نامطلوب نیست.

با این ذکر این نکات به بررسی  ۵ SUV شیک و گران قیمت ترین شاسی بلندهای دنیا خواهیم پرداخت. بایل عرض کنم که این خودروها در تایم زیادی معروف و پادشاه این مدل باقی نخواهند ماند و علت این موضوع ارائه شاسی‌بلندهای شیک و بالامرتبه کمپانی های لامبورگینی، استون مارتین و رولزرویس است که به‌زودی شکل می گیرد.

لندروور رنجروور SV اتوبیوگرافی

هر فهرستی گران قیمت ترین شاسی بلندهای دنیا مرتبه بالا همیشه با عنوان رنج‌روور آغاز می‌شود. لندروور نزدیک به نیم قرن است که این مارک شیک و لنت ترمز را تولید می‌کند و در تایمی که خیلی از خودروسازان شیک، در نوع شاسی‌بلند‌ها فعالیت نداشتند، آغازکننده این نسل به شمار می رفت.

هم اکنون، لندروور انواع معروف خود را راهی بازار کرده است، که مدل شیک و سطح بالای رنج‌روور SV اتوبیوگرافی به عنوان بهترین آن‌ها قرار دارد. این مدل مجهز به طول بین محور بیشتری درمقایسه با دیگر مدل ها است. همینطور محیط کابین چشمگیر و فوق العاده، در کنار موتور ۵ لیتری ۸ سیلندر با ساختار خورجینی، که دارای  سوپرشارژر است، ارزشی بیشتر از ۲۰۰ هزار دلار دارد. این لیبل قیمتی بیشتر از دیگر مدل های اصلی رنج‌روور است که بیشتر آغاز قیمت معادل با ۸۵ هزار دلار دارند.

گران قیمت ترین شاسی بلندهای دنیا
گران قیمت ترین شاسی بلندهای دنیا

پورشه کاین توربو اس

ممکن است  رنج‌‌روور را آغازکننده تولید شاسی‌بلند‌های شیک دانست؛ اما می شود این گران قیمت ترین شاسی بلندهای دنیا را به پورشه کاین هم داد  که هیجان را در این صنعت توسعه داد. این SUVV نه فقط نجات‌دهنده‌ی پورشه به شمار می رود، بلکه تأثیر آن را در تمام مجموعه‌ی فولکس‌واگن قابل مشاهده است.

اگرچه شما می‌توانید مدل اساس کاین را با هزینه نه خیلی بالا ۶۰ هزار دلار سفارش دهید؛ اما بیشترین مدل این خودرو که «توربو S» نام دارد، حدود ۱۶۰ هزار دلار قیمت دارد و موضوع جالبی که  باید عرض کنم این هست  که رقم گفته شده، قیمت آغاز این مدل است !!! براساس فهرست قابلیترهای وسیعی که برای پورشه کاین توربو اس قابل سفارش است، پتانسیل بالارفتن قیمت تا ۲۰۰ هزار دلار هم تعجبی ندارد!  ولی با پرداخت این هزینه، یکی از پرسرعت ترین SUV‌-های بازار را در اختیار خواهید داشت که ۵۷۰ اسب بخار نیرو دارد و در تایم ۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

گران قیمت ترین شاسی بلندهای جهان
گران قیمت ترین شاسی بلندهای جهان

بنتلی بنتایگا مولینر

چندوقت پیش دو مارک بوگاتی و بنتلی با هم منسجم بودند؛ در زمان گفته شده، اتوره بوگاتی از خودروهای باری بنتلی، برای تندترین خودروهای بارکش جهان یاد می‌کرد؛ اما او همینطور این خودروها را گران قیمت ترین شاسی بلندهای دنیا از دیگر نسخه ها هم سطح می دانست. در حقیقت، بنتلی با ارائه شاسی‌بلند شیک بنتایگا، هر دو ویژگی پرسرعت و قیمت بالا بودن را در کنار هم آورده است. هزینه این SUV از ۲۳۰ هزار دلار آغاز می‌شود که با افزودن فهرست زیادی از امکانات،ا این قیمت خیلی بیشتر هم خواهد شد. ولی باید این نکته را هن عرض کنم که  که جدیدا ورژن توسعه یافته‌ای از بنتایگا به عنوان مولینر ارائه شده  که براساس قابلیت های گران قیمت ترین شاسی بلندهای دنیا و شیک، به امکان زیاد لیبل هزینه بیشتر از ۲۵۰ هزار دلار خواهد داشت.

گران قیمت ترین شاسی بلندهای جهان
گران قیمت ترین شاسی بلندهای جهان

تسلا نسخه ایکس P100D

تسلا مدل ایکس  از گران قیمت ترین شاسی بلندهای دنیا بازار محسوب می شود، که از جهت آپشن های فنی و قابلیت های شیک شبیه به دیگر خودروهای این فهرست نیست؛ در این صورت نباید در مورد نسخه X اشتباه برداشت کنید؛ چراکه این خودرو قادر است گران‌قیمت باشد. سفارش یکی از SUV-های تسلا نوع X که در بالاترین سطح آن‌ها P100D قرار دارد، نزدیک به ۱۴۰ هزار دلار هزینه خواهد داشت. این قیمت گرانتر از قیمت یک دستگاه مرسدس بنزAMG GLS63 است که پرهزینه ترین شاسی‌بلند کلاس GLS این خودروساز اشتوتگارتی است و مبلغی برابر ب ۱۲۴ هزار دلار دارد.اگرچه خودروهای عظیم تر بنز هم هزینه ای به شکلی بیشتر از خودروی ذکرشده دارند.

با خریدن SUV تسلا نسخه ایکس P100D در ملت یدک، جدیدترین فناوری ساخت نیرو را در کنار درهای لوکس گالوینگ، در اختیار خواهید داشت. این خودرو در هنگام رانندگی Ludicrous در زمان ۲.۹ ثانیه از حالت ثابت به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد . این سرعتگیری در صورتی شکل میگیرد که حتی ذره ای سوخت فسیلی در این شاسی‌بلند استفاده نمی‌شود. اگرچه این نکته زمانی واقعا صحت دارد که برق مورداحتیاج برای شارژ باتری‌های نسخه X، از سوخت فسیلی ساخته نشود.

گران قیمت ترین شاسی بلندهای جهان
گران قیمت ترین شاسی بلندهای جهان

مرسدس میباخ G650 لاندالت کلاس G

طبق اینکه کلاس G مرسدس بنز، گران قیمت ترین شاسی بلندهای دنیا سطح SUV های این کمپانی به شمار می رود، بنابراین برای لحظاتی اسم GLS را از ذهنتان پاک کنید.شاید بپرسید چرا ؟ دلیلش  این است که گرانترین خودروهای بنز، در نوع G قرار دارند. مدل پایه‌ی این کلاس با عنوان G550 از ۱۲۲ هزار دلار آغاز می‌شود و مدل های AMG این کالا با عنوان های G63 و G65 به ترتیب از ۱۴۰ و ۲۲۰ هزار دلار آغاز می‌شوند. در این  صورت این نسخه ها هم گران قیمت ترین شاسی بلندهای دنیا محصولات این مدل بشمار نمی آیند. مدل مخصوص G500 4×4² هم تقریبا ۲۰۰ هزار دلار هزینه دارد، اما  G63 6×6 لیبل قیمت بیشتر از ۵۰۰ هزار دلار دارد.

گران قیمت ترین شاسی بلندهای جهان
گران قیمت ترین شاسی بلندهای جهان

از گران قیمت ترین شاسی بلندهای دنیا گفته شده برای شما بس نباشند، مرسدس بنز، G650 لاندالت را که جدیدا در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۷ افتتاح شده است، به شما پیشنهاد می‌دهد که در سطح خودروهای شیک این کمپانی و با برند میباخ قرار دارد. موتور این SUV همسان با مدل دستی G65 و ۱۲ سیلندر خورجینی به همراه توربوشارژر‌های دوقلو است. سقف این شاسی‌بلند از مدل نیمه روباز است و همه‌ی امکانات شیک و مورد احتیاج شما در این جت اختصاصی پیدا می‌شود. هزینه این مدل هنوز گفته نشده است؛ اما باید عرض کنم

که تنها ۹۹ دستگاه از این مدل خودرو ساخته خواهد شد و همین رقم نشان از منحصر بودن آن دارد.